Значення лінгвістики в сучасному суспільстві нашому світі міжнародного співробітництва наука про мови є невід’ємною частиною всіх сфер життя, вона пов’язана з безліччю різних наук, таких як історія, мовознавство, семантика, інформатика, математика, філософія, фізика, біологія і фізіологія. Професія лінгвіста є однією з найпрестижніших саме тому, що лінгвісти необхідні в різних областях, починаючи з освіти і закінчуючи будівництвом. Чому ж це так?

Перш за все, варто відзначити, що лінгвістика це, перш за все, наука про однією мовою – природному, а вже потім наука про кожного світовому.

Лінгвістика – це наука спілкування, наука комунікації.

Як відомо, у багатьох науках про суспільство суб’єкт і об’єкт пізнання співпадають. Таке часто відбувається і в описуваної нами науці. Психіка вивчає людини є суб’єктом пізнання, а об’єктом – психіка мови, який вивчається. Сильно це помітно стає тоді, коли людина вивчає мову, на якому він говорив все життя.

Головною метою лінгвістики є повне вивчення мови і передача своїх знань іншим людям. Раніше наукою про мову вважалася граматика, і вона вивчала лише одна мова – рідна. Лінгвістика відмінна від того, як вивчався мову раніше.

Існують два способи вивчення мови.

Перший – експериментальний. Він включає спостереження за носіями мови.

Другий спосіб – вивчення «мертвих» мов, таких як латина і давньогрецький, і збирання матеріалів про них. Це практична лінгвістика. А існує й інша, теоретична. Вона збирає всі знання про мови і формулює їх у вигляді прописних теорій.

Зараз лінгвістика намагається максимально пов’язати вивчення мови з комп’ютерними технологіями. І вона в цьому процвітає. З’явилося безліч додатків, які здійснюють машинний переклад, але вони все ще не так досконалий, як переклад, зроблений людиною. Машина не може перевести текст на іншу мову так само красиво, як і людина.

Лінгвістика є важливою частиною багатьох професій, вона вливається в усі сфери життя, дозволяє людям з різних областей однієї країни і з різних країн зрозуміти один одного. Вона також дає нам можливість дізнатися про минуле всієї людської цивілізації і про мови, від яких відбулося більшість існуючих зараз мов і діалектів. Вона показує тонку зв’язок мов в різних мовних групах і допомагає з’ясувати походження мов, на яких говорить весь світ.

30 Липень 2016