Культура і традиції ЯпонііОдной з найунікальніших і дивовижних в світі країн, яка кишить контрастами, є Японія. Для японців характерна ввічливість, яка більш іскріння і менш вигадлива ніж в Китаї, і крім цього – вміння жертвувати собою, сміливість, тільки ці риси однозначно можна порівняти лише зі сліпим фанатизмом ісламської віри.

Надзвичайна працездатність жителів Японії гармонійно поєднується з загостреним почуттям боргу і честі, відданістю імператорові.

ЩО Є ДЛЯ ЯПОНІЇ ТРАДИЦІЙНИМ?
Традиції минулого і сучасного одночасно об’єднує кімоно, без якого просто не можливо уявити Японію. Природно, такий наряд можна назвати одягом для повсякденного виходу, це скоріше наряд для особливих моментів життя японських жителів, серед яких весілля, випускні вечори, традиційні свята. У гардеробі жінки кожної повинно обов’язково бути три наряди кімоно. Саме до цього наряду японці найчастіше застосовують слово “модний”. У сучасній Японії кімоно, популярні ті, що були модними приблизно століття тому.

Кімоно є святковим, нарядом, то і вартість його соответственна. Купуючи кімоно, туристів завжди вражає ціна, адже іноді вона може досягати немислимих розмірів. Потрібно знати, що японці майже ніколи не купують кімоно, а шиють його на замовлення.

Однією з унікальних особливостей Японії, безперечно, є орігамі. Саме в Японії бере початок розвитку цього мистецтва, хоча його історичною батьківщиною називають Китай. Японці унікальні за своєю суттю люди, адже вони найчастіше замкнуті в собі, неприступні, рідко висловлюють свої емоції на людях, проте, в душі кожного з них живе дитина, який займається орігамі і робить цікаві і забавні штуки з паперу. Дуже поширені в наш час в Японії гуртки з виготовлення орігамі для літніх людей, які із задоволенням майструють квіти, тварин і інші нехитрі фігури.

Ще однією здоровою культурною особливістю Японії є ікебана, що в дослівному перекладі означає “живі квіти”. Потрібно пам’ятати, що саме ікебана це та найдавніша традиція, яка допомагає жителям Японії висловлювати свої почуття за допомогою квітів. Виникло мистецтво ікебани приблизно в VI столітті, коли через Китай до Японії прийшов буддизм, адже саме тому виникла стародавня традиція робити букети для підношення богам в храмах, і тільки згодом, це заняття набило світський характер.

У Кіото є при храмах навчальні заклади, де навчають мистецтву ікебани. Саме цьому виду мистецтва присвячені всілякі виставки національного рівня, проводяться фестивалі.

Каліграфія – ще одна унікальна особливість японської культури. Адже відомо, що кожен житель Японії повинен вміти акуратно і красиво писати. Майстерність правопису японці детально вивчають ще в школі. Серед японців існує професія каліграфа. Цей фахівець повинен в простих речах бачити прекрасне, і навпаки. Каліграф має схильності до віршування і наук філософії.

Каліграфія влаштувалася в Японії тільки після Китаю, саме звідти були ієрогліфи взяті багато століть назад.Японцам вони не підходили для передачі їх мови, і тому ієрогліфи довелося видозмінити. Каліграфія вимагає максимальної зосередженості і спонтанності виконання. У японської каліграфії ХХ ст. особливістю характерною є принцип артистичної «гри пензлем і тушшю». Кожну лінію в ієрогліфах потрібно писати лише один раз, коли її навести двічі, японці вірять, що при цьому можуть збитися енергетичні потоки, тоді ієрогліф не матиме естетичного вигляду. Тому, у людини, яка пише ієрогліф є на це лише одна спроба.

01 Жовтень 2017