10 заповідей вивчення іноземних язиковКато Ломб, за освітою хімік, але незважаючи на це, вона була одним з перших синхронних перекладачів в світі і могла без проблем переводити на 8 мов, а в цілому – розуміла і працювала з 16. Свій метод вивчення мов вона виклала в книзі «Як я вивчаю мови»:

Займайся мовою щодня. Якщо вже зовсім немає часу, то хоча б 10 хвилин. Особливо добре займатися вранці.
Якщо бажання займатися занадто швидко слабшає, не форсує, але і не кидай навчання. Придумай якусь іншу форму: відклади книгу і послухай радіо, залиш вправи підручника і погортай словник і т. д.
Ніколи не зубри, чи не заучуй нічого окремо, у відриві від контексту.
Виписуй позачергово і заучуй все готові фрази, які можна використовувати в максимально можливій кількості випадків
Намагайся подумки перекладати все, що можливо: промайнув рекламне табло, напис на афіші, обривки випадково почутих розмов. Це завжди відпочинок, навіть для втомленою голови.
Вивчати міцно стоїть тільки те, що виправлено викладачем. Чи не перечитуй власних невиправлених вправ: при багаторазовому читанні текст запам’ятовується мимоволі з усіма можливими помилками. Якщо займаєшся один, то вивчати тільки свідомо правильне.
Готові фрази, ідіоматичні вирази виписуй і запам’ятовуй в 1-м особі однини. Наприклад: “I am only pulling your leg” ( “Я тільки дражню тебе”).
Іноземна мова – фортеця, яку необхідно штурмувати з усіх боків одночасно: читанням газет, слуханням радіо, переглядом недубльованих фільмів, відвідуванням лекцій іноземною мовою, опрацюванням підручника, листуванням, зустрічами і розмовами з друзями – носіями мови.
Не бійся говорити, не бійся можливих помилок, а проси, щоб їх виправляли. І головне – не переймайся і не ображайся, якщо тебе дійсно почнуть виправляти.
Будь твердо впевнений в тому, що будь-що-будь досягнеш мети і у тебе незламна воля і незвичайні здібності до мов.
19 Листопад 2017