Іноземна мова – легко! Життя в 21 столітті змушує володіти безліччю різних навичок. Один з них – знання іноземної мови. Однак, ритмічна життя у великому місті забирає практично весь вільний час, змушуючи вчити іноземну мову в прискореному темпі. Виникає питання: як швидко і ефективно вивчити іноземну мову? Тут криється велика кількість відповідей. Швидкість оволодіння залежить від тієї мови, яка ви вчите, від того, наскільки він близький вашому рідної мови, що мотивує вас вчити його, наскільки сильною є ця мотивація.

Головна помилка новачків – примарна надія на те, що мова чарівним чином миттєво опиниться в їх голові, і буде функціонувати в голові як рідний. Але це не так, не дивлячись на велику кількість варіантів прискореного вивчення іноземних мов.
Перше негласне правило, від якого залежить 80% відсотків результату – щоденна практика. Саме вона визначає наскільки швидко ви зможете говорити на обраному іноземною мовою. Усвідомлення важливості цього етапу – половина успіху.
Прагнення оточити себе іноземною мовою, постійно слухати мову, спілкуватися з носіями, намагатися говорити – ще один набір важливих рекомендацій, яке точно допоможе опанувати мову швидше.
Тепер трохи докладніше про можливі методиках вивчення іноземної мови. Як не дивно, вони вельми і вельми різноманітні, на будь-який смак і колір!
Перший, найпростіший метод для початківців: метод «від першої особи». Він полягає в тому, що людина заучивает готові пропозиції та найпростіші конструкції, побудовані від першої особи. Він одночасно починає і говорити, і краще розуміти структуру іноземної мови.
Ще один простий спосіб, який особливо підходить меломанам: вивчення мови за допомогою пісень. Слухаючи і переводячи пісні на іноземній мові, вам буде простіше згодом освоїти граматику та інші супутні правила.
З перерахованими вище рекомендаціями пов’язаний наступний метод – метод занурення в мову. Полягає в тому, що ви повинні говорити на цій мові з першого дня, описуючи все, що бачите. Цей метод є досить ефективним, для нього вам не буде потрібно багато часу.
Наступний спосіб вчити мову пов’язаний з використанням інтернету. Він включає в себе проглядання інтернет-сайтів іноземною мовою (така практика занурить в атмосферу живої мови), різних відео-уроків, в яких люди намагаються доступно пояснити ті чи інші правила, складні випадки, використання різних додатків на смартфонах для вивчення іноземної мови ( навчання в них побудовано за принципом першого негласного правила, а саме вони зазвичай включають в себе щоденні завдання, тести та вправи).
Можна змінити мову на ваших пристроях в будинку. Це занурить в атмосферу мови і допоможе в несвідомому засвоєнні найпростіших конструкцій.
Дуже ефективним способом є, безумовно, переклад, з рідної мови на досліджуваний і навпаки. Цей спосіб підходить для тих, хто вже знає основи, граматику, але не знає, що робити далі. Переклад допомагає вирішити відразу кілька питань: поповнення словникового запасу, закріплення граматики на практиці, освоєння граматичної системи мови, що вивчається і т.д.
Звичайно, про ці методи можна говорити ще багато, але є методи у вивченні мови, які не призводять до швидкого його освоєння. Один з них, самий непотрібний – зубріння готових текстів, без вивчення граматики і поповнення словникового запасу, актуального саме вам. Цей метод широко поширений в мовних школах, але в реальному житті після цих занять, за цією методикою мало толку. Даний спосіб працює на короткострокову пам’ять.
Головні вимоги незважаючи на всі методи – ваше бажання, мотивація і терпіння! Без всього цього жоден з них не стане методом швидкого і легкого вивчення іноземної мови.

31 Січень 2018