Як зробити самостійне вивчення іноземної мови цікавим Багато хто вважає, що вивчити самостійно іноземну мову практично неможливо, посилаючись на те, що для цього потрібна певна програма, величезна самодисципліна і сила-силенна часу. У зв’язку з цим на ринку з’являється багато сумнівних платних курсів, які обіцяють навчити новій мові мало не за тиждень, а професійні школи, в свою чергу, коштують дуже дорого і пропонують лише тривале навчання. Але як показує практика, іноземна мова все-таки можна осилити самостійно, причому завдяки інтернету, це можна зробити абсолютно безкоштовно – головне правильно вибудувати стратегію навчання і додати трохи завзятості.

мотивація
Мотивація завжди буде на першому місці. Потрібно прийти до усвідомлення того, що вивчення мови дійсно необхідно – можливо, це вимога на роботі, подорож або взагалі, переїзд в іншу країну. В іншому випадку вивчення мови буде прямо залежати від настрою і ліні, і швидше за все ця ідея буде відкладена в довгий ящик.

Отримувати задоволення від вивчення
Не варто відразу брати на свої плечі непосильну ношу. Як правило, на початку шляху людина сильно спалахує і починає форсувати події, кидаючись від одного до іншого, застосовуючи різні методики, сподіваючись, що це в рази прискорить прогрес. Результатом будуть постійні переживання про те, що процес вивчення протікає дуже повільно. Потрібно розуміти, що результат приходить поступово, крок за кроком. Тому необхідно тверезо оцінити свій поточний рівень, і почати йти до своєї мети в найбільш зручному ритмі, і, займаючись щодня, прогрес не змусить себе чекати. Головне – отримувати задоволення.

регулярні заняття
Цю пораду можна віднести абсолютно до будь-якій сфері життя, в якій необхідно «прокачати» навички та іноземних мов не є винятком. Головне – правильно розподілити навантаження і не сильно себе перевантажувати. Можна скласти план занять на тиждень, приділяючи увазі одного важливого аспекту в день. наприклад:
1. Понеділок – знайти цікаві слова, переписати в словничок, знайти асоціації і вивчити.
2. Вівторок – читання літератури іноземною мовою (неважливо, скільки сторінок, головне – читати).
3. Середовище – письмові вправи на іноземній мові (можна написати невеликий твір, виклад або переписати текст на іноземну мову).
4. Четвер – аудіювання, тобто здатність сприймати мову на слух (можна дивитися фільми іноземною мовою, відеоролики і т.д.).
5. П’ятниця – розмовні навички (якщо є можливість – зустрітися з носієм мови і поговорити, або домовитися з домашніми, що в цей вечір всі розмови будуть іноземною мовою).
6. Субота і неділя – закріплення навичок, отриманих за тиждень.
Це буде комплексний підхід до вивчення. Кількість часу кожен для себе визначає сам – головне не перепрацьовувати і не злетіти на третьому тижні навчання.

більше практики
Проблема вивчення іноземних мов в нашій країні полягає в тому, що ми мало практикуємося. Кожен зі школи вчить англійську, німецьку чи французьку, але, на жаль, в реальному житті видавити з себе нічого не може, тому що практики розмовної мови майже немає. Добре було б знайти носія мови в реальному житті, але не у всіх є така можливість. Завдяки інтернету, можна спокійно знайти носія мови в соціальних мережах і поспілкуватися на цікаві для вас обох теми, використовуючи і повідомлення, і відео-дзвінки.

Вивчати інформацію на теми, що цікавлять
Щоб навчання більш комфортним і приємним, варто практикуватися в тій області, яка найбільш цікава і приємна. Наприклад, якщо захопленням є музика, то можна дивитися інтерв’ю і майстер-класи музикантів на іноземній мові, а так само читати статті і відвідувати форуми по цій темі.

контроль прогресу
Для того щоб уникнути помилок про рівень своїх знань, прогрес необхідно контролювати. Найдієвіший спосіб – поглянути на себе з боку. Наприклад, записавши себе на аудіо або відео на самому початку шляху вивчення, а потім, записуючи себе кожні два тижні, можна буде бачити реальні результати, всі вади і недоліки, над якими варто попрацювати.

Підводячи підсумок, можна сказати, що головне – підійти розумно до вивчення мови, кожен день займатися і отримувати задоволення. Успіхів!

13 Березень 2019